Fél óráig ingyen tekerhetünk az áprilistól induló Bubival. Egy napra 500 forint, de kell hozzá 25 ezer forint kaució. Az éves bérlet 18 900 forint. Utóbbi Londonban drágább, Párizsban olcsóbb.

Áprilistól indul a budapesti bérbringarendszer, a Bubi. 75 terminál lesz Budapest-szerte, összesen 1100 biciklivel. Pesten a Nagykörúton és a Városligeten belül, Budán a  Vízivárosban, valamint a dél-budai egyetemi negyedben, valamint a Margitszigeten lesznek elérhetőek a biciklik. (A helyszínek listája itt, a térkép pedig itt található.) 

Bubizni kétféleképpen lehet, alkalmankénti fizetéssel vagy bérletvásárlással. Előbbihez elég bankkártyával regisztrálni, utóbbi esetben azonban személyes regisztrációra van szükség annak érdekében, hogy a rendszer működtetői beazonosíthassák a bubizót.  

Képre kattintva bejön a nagyobb térkép az összes állomással - Forrás: Mol, BKK 

Fél óra bubizás ingyen van, ennél hosszabb használat már pénzbe kerül. Egy napra 500 forint, ami alig drágább egy - a járművön megvehető - BKV-jegynél. Három napra 1000, egy hétre pedig 2000 forint.

Az árak egyébként nem magasak, ám a 25 ezer forintos kaució visszatartó erő lehet, azzal együtt, hogy ez csak fedezet, tehát a bubizó visszakapja. A célközönségnek ugyanis nem feltétlenül lesz ennyi pénze a kártyáján. 


Az éves bérleti díj lényegében két havi bérlet ára: 18 900 forint. Ez egyben azt is jelenti, ha egy év alatt legalább 40-szer bubizunk 1 napot, akkor érdemesebb bérletet venni.

A budapesti éve bérletnél van drágább, és olcsóbb éves bérlet külföldön (Árak a grafikonokon) A Bubi oldalán található lista szerint Londonban 34 ezer forintra jön ki a bérletár, és 8 ezer bicikli van a rendszerben.  Barcelonában egy évre 14 ezer forint, Párizsban pedig alig több mint 9 ezer forintot kell fizetni, előbbiben 6 ezer, utóbbiban pedig több mint 20 ezer bérbringa áll rendelkezésre. 

Ha tetszett a fenti poszt, vagy a többi poszt, akkor szeresse a Bukszát a Facebookon!