Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Ez lenne a világbajnok pénzhamisítvány - a legrosszabbak közül?

Az angol rendőrök szerint nehéz elképzelni, hogy bárhol elfogadták volna a képen látható húszfontost - számol be az angol Telegraph online verziója. A képen látszik, hogy a fénymásolt lapokat összetűzték, ráadásul a két lap között jókora hézag van.

Béna bankó - Fotó: Telegraph.co.uk

A Telegraph felteszi a kérdést: ez lenne a világ legrosszabb hamisítványa? A kérdésre nehéz konkrét választ adni, mivel rengeteg béna hamis pénz van, de ez biztosan a legrosszabbak közé tartozik. 

Ha tetszett a cikk, vagy a többi poszt, akkor ossza meg és szeresse a Bukszát a Facebookon. Ha pedig véleménye van a témáról, akkor se habozzon  

Buksza-posztok az elmúlt napokból, hónapokból:

Rájuk is lecsap a svájci frank

Ezek Budapet legdrágább villái

Így néz ki a rezsigyilkos ház

Új adó - megutálták a napelemeket

Egy ház árát bukják a szakiskolások

0 Tovább

Patikás vs. internetes gyógyszer - Örüljünk a magyar szigornak!

A gyógyszerhamisítás világszerte hatalmas - 150 milliárd dolláros - biznisz, és nagyon veszélyes. Magyarországon a patikákban kapható gyógyszerek biztonságosak, a neten vény nélkül rendelhető - egyébként vényköteles - készítményeket azonban jobb elfelejteni.

Olaszországban nemrég forgalomba került hamis rákgyógyszer, emiatt pedig indokolt az óvatosság - írta pénteken az Index a European Medicine Agencyre (Európai Gyógyszerügynökség) hivatkozva.

A hamis - Herceptin nevű - porampullákra a Hamisítás Elleni Testület is felhívta a figyelmet, s egyúttal közölte: "A kórházban adható készítmények közé hamisak is kerültek egy olaszországi gyógyszerlopást követően. A gyógyszerek egy részének injekciós üvegeit felnyitották, a tartalmát meghamisították. Magyarországon is indokolt az óvatosság, ezért felhasználás előtt a fenti készítmények minden tételét figyelmesen meg kell vizsgálni, és amennyiben bármi rendellenességet tapasztalnak (pl. olasz nyelvű felirat, szokásostól eltérő tételszám-feltüntetés, sérült kupak, folyadék keveredve a porba), a készítményt ne használják fel és haladéktalanul értesítsék a Országos Gyógyszerészeti Intézet Főigazgatóságát (GYEMSZI-OGYI)."

Forrás: Origo

A gyógyszerhamisítás világszerte komoly gondokat okoz, erre utalt a Pharmaonline-hu-nak múlt év végén adott interjújában dr. Kőszeginé dr. Szalai Hilda, a GYEMSZI-OGYI vezetője is. Azt mondta: "A legfontosabb cél az, hogy a legális gyógyszerlánc ne szennyeződhessen illegális gyógyszerekkel. Amíg biztos lehetek abban, hogy a gyógyszertárakba csak engedélyezett gyártótól származó engedélyezett gyógyszer kerül, addig nyugodtan alszom. Ugyanakkor természetesen mindent meg kell tennünk az illegális csatornákon, elsősorban az interneten kínált, és nagyrészt hamisított gyógyszerek forgalmazása ellen is.

Magyar szigor

A hamis rákgyógyszer megjelenése miatt a Buksza megkérdezte az egyik legnagyobb hazai vizsgálólaboratórium szakértőjét, hogy itthon mennyire kell tartanunk a hamis gyógyszerek forgalomba kerülésétől. Dr. Horgos József, a Wessling Hungary minőségbiztosító gyógyszerésze azt mondta, bár a Magyarországon a patikában kapható gyógyszereket a lehető legkomolyabban ellenőrzik, sőt talán nem is létezik a világon a hazainál szigorúbb szabályozás, hamis gyógyszerekkel azonban igenis gyakran találkozhatunk a legális ellátási láncon kívül, éppen ezért érdemes odafigyelni azok veszélyeire.

Már egy tabletta beszedése is komolyan károsíthatja az egészségünket, sőt akár halált is okozhat - fogalmazott Horgos József, és kiemelte, hogy a gyógyszeriparnak évente mintegy 150 milliárd dolláros kárt okoznak a hamisítók (Érdekes tény, hogy a ruhaneműkhöz vagy parfümökhöz hasonlóan a gyógyszerhamisítványok nagy része is Kínában készül, ráadásul megjelenésüket tekintve egyre profibb módon).

0 Tovább

Buksza blog

blogavatar

A Buksza 2016. júliusától a Napi.hu-n folytatja a munkát. Mégpedig itt: http://www.napi.hu/cimkek/buksza.

Utolsó kommentek